3 lihtsat soovitust omanikule üürikinnisvara edukamaks üürimiseks

Olukord üüriturul on viimase aasta jooksul üürileandjate jaoks mõningal määral muutunud. Näib, et eriti annab muutus end tunda vanemates majades asuvate ja mitte kõige uuema remondiga korterite osas. Ootamatult on mõnel üürileandjal tekkinud olukord, kus üürnikest polegi järjekorda ukse taga ning peab rohkem pingutama, et leida sobiv üüriline. Seetõttu toon välja 3 väga lihtsat soovitust, mida omanik saab ise oma üürikinnisvara jaoks ära teha ning mille järgimata jätmisel võib üürikodu uusi elanikke kauaks tühjana ootama jääda. 

  1. Esimeseks edukaks üürniku leidmise reegliks on alati- puhtus! Omanikul tuleks üle kontrollida kõik nurgatagused, diivanialune, kapid, tualettruumi, et kõikjal valitseks puhtus. Määrdunud duššinurk, tualettpott või köök peletavad eemale puhtust armastavad üürnikud. Pesumasina võiks läbi pesta spetsiaalse selleks otstarbeks mõeldud pesuvahendiga (kindlasti ka pesuvahendi sahtlid)  ning sama teha nõudepesumasinaga. Samuti tasub kriitilise pilguga  üle vaadata külmik ning mikrolaineahi. Kui omanikul endal käib puhastus üle jõu, tasuks abiks võtta puhastusspetsialist.
  2. Loo hubasus ja kodutunne- Omaniku jaoks võib olla kinnisvara vaid passiivse tulu allikas, kuid üürniku jaoks on see kodu. Kodus peaks olema mõnus olla. Loo õhkkond, kus ka ise sooviksid elada. 
  3. Üle ega ümber ei saa ka üürihinnast. Kuivõrd väga kvaliteetsete üüripindadega hetkel suurt probleemi üürniku leidmise osas pole, on paljude veidi väsinumate  üüripindade puhul üürihinnad võrreldes pandeemia-eelse ajaga muutunud. Kui Te üürile andmisel maaklerit ei ole endale abiks palunud, siis viige end kurssi saadaolevate üürikorterite hindadega, mis võiksid olla võrreldavad Teie kinnisvaraga. 

Põhjuseid võib muidugi olla veelgi, kuid kuna iga kinnisvara on ainulaadne, siis täpsemaks hinnangu andmiseks ning nõustamiseks tuleks ka iga kinnisvara eraldi üle vaadata ning analüüsida. Kui vajate lisainfot või abi korteri üürileandmisel või müügis, võtke minuga ühendust ja aitan hea meelega!

Katre Petruškjavitšus

Tel 5564 7460

katre@elamukv.ee

Want to say something? Post a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga